Hakim’de reyting dibe vurdu! Senarist ve yönetmen değişikliği de işe yaramadı!


ATV’de büyük iddialarla ekrana gelen Hakim dizisi zaten reytinglerde kötü bir başlangıç yapmıştı. Yapımcı reytingleri yükseltmek için taktikler denedi ancak puanlar resmen dibe vurdu. Çok etkileyici bir oyuncu kadrosuna sahip olmasına rağmen hikayenin yavaş olması nedeniyle reytinglerin çok düşük olduğu söylenirken final kararı da alındı.

Hakim dizisinin oyuncu kadrosunda Erdal Beşikçioğlu, Yurdaer Okur, Uğur Yücel, Hasibe Eren ve Ebru Özkan gibi çok usta isimler var. Ancak bu her biri birbirinden yetenekli ve beğenilen oyuncular da reyting konusunda istenen başarıyı yakalamaya yetmiyor. Hakim dizisinin reytingleri iyice düşmeye devam ediyor.

Dün akşam sekizinci bölümüyle ekrana gelen Hakim dizisinin reytingi adeta dibe vurdu ve bugüne kadarki en düşük oranlar gerçekleşti. Tüm izleyicilerde 15. olan Hakim dizisi AB ve ABC1’de ise beşinci ve 18. sırada yer aldı. Böyle olunca Hakim dizisi için alınan final kararının da haksız olmadığı görüldü. Dizi 10. bölümü ile birlikte ekranlara veda edecek.

Hikayenin izleyicileri yeterince tatmin etmediği yorumları yapılıyor sıklıkla. İlk bölümden beri yaşanan reyting düşüklüğüne bir çare olarak önce yönetmen değişikliğine gidildi. Ardından hikayenin konusunda köklü bir değişim için senaristlerle yollar ayrıldı ve yeni senarist geldi.

Altıncı bölüm ile yönetmeni değişen dizinin, yedinci bölümden sonra da senaristinin değiştirilmesine karar verildi. Yedinci bölümün ardından gelen bu karar, aslında dizinin yapımcı ve kanal tarafından kolayca vazgeçilmek istenmediğinin de bir göstergesi.

Ancak dün akşam yayınlanan sekizinci bölümün reyting sonucu gösteriyor ki bu taktik de işe yaramadı. Bu stratejik karar Hakim dizisinin kurtarılmasına yetmedi. Hakim dizisi 13 Haziran pazartesi günü yayınlanacak olan 10. bölümü ile final yapacak.Kaynak