Gülümse Kaderine final yapıyor, peki İyilik dizisi devam edecek mi?


Fox TV ekranında Cuma akşamları yayınlanmakta olan İyilik dizisinin elde edeceği reytingler projenin geleceği ile ilgili karar alınmasında etkili olacak. Şayet reytingler düşük seyreder ise Fox TV’nin projeyi devam ettirmesi beklenmiyor.

Sadece 3 bölümü yayınlanan Gülümse Kaderine dizisiyle ilgili olarak alınan final kararı kimseyi şaşırtmadı ama diziyi heyecanla izleyenleri kızdırdı. Bahar Şahin’in başrolünde yer aldığı dizisinin final yapacağı medya üzerinden öğrenmesi de oyuncuların bu konuda ne kadar etkisiz bir durumda olduğunu da anlatması bakımından önemli bir detay.

Gülümse Kaderine dizisinin ortalamanın altında gerçekleşen reytingleri nedeniyle beşinci bölümde final yapacak olması, İyilik dizisi için de bir fikir veriyor. Havaların ısınmaya başlaması ile birlikte birçok dizi izleyicisi de televizyonda daha az zaman geçiriyor. Bu da yapımların reytinglerinin ciddi şekilde düşmesine neden oluyor.

Böyle sezonun sonlarında yeni dizileri yayınlamak her zaman büyük bir risk ve Fox TV, üst üste iki dizisini yayına alarak birçok kişiye göre hata yaptı… Gülümse Kaderine bu süreçte harcanan bir dizi oldu. Peki İyilik devam edebilir mi?

Çok iyi reytingler almasa bile aldatma ve entrikalarla dolu bir hikayesi olması nedeniyle izleyicilerde daha fazla karşılık bulma ihtimali bulunan İyilik dizisi için önümüzdeki bir iki bölümün reyting sonuçları karar alınma noktasında önemli olacaktır. Dizinin üçüncü bölümü ile reytinglerde ortalama oranlara ulaşması aslında Cuma günü birçok dizi arasından sıyrılmaya başladığını da gösteriyor.

İyilik dizisinin yoluna devam edebilmesi için reytinglerini biraz daha artırması da şart. Ancak dizinin Gülümse Kaderine’den daha şanslı olduğunu söylemek gerekiyor.

İsmail Demirci, Hatice Şendil, Sera Kutlubey ile Perihan Savaş’ın başrollerinde yer aldığı dizinin hikayesine yeni bir karakterin de katılacağı ortaya çıktı.

Medyapım’ın projesi olan İyilik, bu nedenle şirketin diğer dizisi Yasak Elma ile karşılaştırılıyor. Konuların birbirine benzer olması da Yasak Elma gibi dizinin izleyicide karşılık bulabileceği düşüncesini akla getirmişti. Ancak beklendiği gibi olmadı.

Oyuncu Çiçek Acar, İyilik dizisinin kadrosuna katılan yeni isim oldu… Sera Kutlubey’in canlandırdığı Damla karakterinin yengesi rolüyle dizinin üçüncü bölümünde izleyici ile buluşan Çiçek Acar, hırslı bir kadın karakteriyle yeniden ekrana dönüş yaptı.

1981 yılında İzmir’de dünyaya gelen Çiçek Acar, Cennet’in Gözyaşları isimli dizideki Nilgün karakteri ile dikkatleri çekti. Sevgili Geçmiş, Hamlet ve Sihirli Annem isimli dizilerde de son dönemde yer aldığını gördüğümüz oyuncu, yeniden televizyon ekranına İyilik ile dönüş yapmış olacak.Kaynak