Güçlü kadro, etkileyici hikaye tutmadı! Hakim dizisi bir türlü olmadı!

[ad_1]

ATV’nin yeni dizisi Hakim çok büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor. Dün akşam dördüncü bölümüyle ekrana gelen dizinin reytingleri iyice düştü. Hakim’den yana umutlar tükendi.

ATV’nin, ABD’de yayınlandığı dönem büyük ses getiren Your Honor isimli diziden uyarladığı Hakim dizisi hem oyuncu kadrosu hem de hikayesiyle çok güçlü geldi. Ancak kanalın büyük tanıtımlar yaparak ekrana getirdiği Hakim dizisi gerçek bir hayal kırıklığı oldu.

Erdal Beşikçioğlu, Uğur Yücel, Ebru Özkan, Yurdaer Okur ve Hasibe Eren gibi çok güçlü isimlerle dört hafta önce ilk bölümüyle ekrana gelen Hakim, reytinglere oldukça vasat bir giriş yaptı. Bu süreçte çok iddialı hikayesine rağmen reytinglerini bir türlü yükseltemedi.

Beklentilerin çok büyük olduğu dizinin dün akşam yayınlanan dördüncü bölümünün aldığı reyting ise diziyle ilgili umutları iyice tüketti. Zira Hakim, dördüncü bölümünde 2 bandındaki puanıyla tüm izleyicilerde 11. oldu. AB’de 6, ABC1’de ise beşinci olarak sıralamada yerini aldı.

İşin aslı Hakim dizisinin mücadelesi çok büyük. Çünkü pazartesi akşamları Alparslan ve Yasak Elma gibi çok güçlü iki rakiple yarışıyor. Hakim dizisinin reytingleri o kadar düşük ki, düşük reytingleri sebebiyle sezon sonunda final yapmasına karar verilen Üç Kuruş bile daha iyi durumda.

Hakim dizisinin başarısızlığının sebebi zamanlama hatası olarak gösteriliyor. İlk bölümü 4 Nisan’da yayınlanan dizi havaların ısınmaya başladığı, Ramazan ayının geldiği ve tüm dizilere yansıyan izleyici kaybının net bir şekilde reytinglere yansıdığı bir dönemin başlangıcına denk geldi. Ramazan ayı ile birlikte de Hakim dizisinin izlenme oranı tahmin edilenin altında gerçekleşti.

[ad_2]

Kaynak