Gönül Dağı eskiye geri döndü, Kardeşlerim dizisi bunu başaramadı!


Cumartesi reyting rekabetinde Gönül Dağı’nın üstünlüğü var ve 2 sezondur da bu üstünlük devam ediyor. atv ekranında yayınlanan Kardeşlerim dizisinin en büyük şanssızlığı da rakibinin hem çok başarılı hem de çok istikrarlı olması.

Genç oyuncular ile tecrübeli isimlerin güçlü bir sinerji ortaya koyduğu Kardeşlerim dizisi ikinci sezonda da çok başarılı işlere imza attı. İkinci sezon sonuna doğru ise reytinglerde yaşanan kayıp dikkat çekiciydi… Ramazan ayı içinde tüm diziler gibi Kardeşlerim de büyük düşüş sergiledi ve havaların ısınmasıyla birlikte televizyon ekranına daha az izleyicinin geçmesi de tüm yapımları olumsuz etkiliyor.

Ancak geçtiğimiz cumartesi akşamı Gönü Dağı dizisi, bir ara çift haneli oranlardan geriye düşmüş olmasına rağmen, güçlü bir geri dönüş yaptı. 63. bölümü ile hem AB hem de ABC1 kategorilerinde tekrar iki haneli reytinglere ulaşarak başarısını kanıtlayan Gönül Dağı, proje güçlü olunca izleyicinin de koşulsuz bir şekilde ekrana dönebileceğini gösterdi.

Ancak Kardeşlerim dizisi için durum aynı değil… atv’nin sevilen dizisi özellikle tüm kişiler kategorisinde çift haneli reytinglerin biraz gerisinde kalıyor ama sezonun en yapımlarından birisi olarak öne çıkıyordu. Geçtiğimiz Cumartesi akşamı yayınlanan 52. bölümün reytinglerine bakıldığı zaman Kardeşlerim’in büyük bir izleyici kaybı yaşadığı görülüyor.

Dizinin hala güçlü olduğunu ve tüm kişiler kategorisinde ikinci sırada bulunduğunu hatırlatalım. Ancak Gönül Dağı ile Kardeşlerim arasındaki fark bir hayli açılmış durumda…

Gönül Dağı dizisi sezon başındaki etkili reytinglerine geri dönme adımı atarken, Kardeşlerim dizisinin durumu henüz toparlayamadığı görülüyor.

Her iki dizi de üçüncü sezonları ile yollarına devam edecek. Haziran ayı içinde sezon finali yapması beklenen Kardeşlerim’in yaz arasında hem hikaye olarak hem de yeni oyuncularla güçlendirilmesi bekleniyor.Kaynak