Gizli Saklı, Seversin ve Senden Daha Güzel reytinglerinin anlattığı yakıcı gerçek!


TelevizyonGazetesi.com / Özel Analiz – Kanal D ekranında Haziran ayının başında Seversin dizisi başladı. Haziran ayının ikinci haftasında ise Senden Daha Güzel ve ardından da Gizli Saklı dizileri Fox TV ekranında izleyicilerle buluştu. Bu üç dizi de romantik komedi tarzı olarak tarif edilebilecek hikayelere sahip.

Gizli Saklı dizisi biraz polisiye komedi gibi başlamış olsa da ilerleyen bölümlerde yaşanacak romantik sahneler ile romantik komedi hikayesine doğru yol alacaktır. Bu üç dizinin ortaya koyduğu reytingler ise yakıcı bir gerçeği gözler önüne seriyor.

Senden Daha Güzel dizisi salı akşamları yayınlanırken, çarşamba günleri için Seversen ile Gizli Saklı dizilerinin bir rekabetini görüyoruz. Bu üç dizinin reyting sonuçları da ortalamanın altında gerçekleşen oranlar ile aslında yaz döneminin baskın şekilde öne çıkan dizileri olmayacaklarını gösteriyor.

İlayda Alişan ve Burak Yörük’ün başrolündeki Seversin dizisinin ikinci bölümünde yaşanan düşüş kötü bir görüntü çizerken, Senden Daha Güzel ile Gizli Saklı dizileri ise ortalama bir başlangıç yaptı.

Yaz döneminde reytingler düşük geliyor ve ortalamanın altında gerçekleşen reytingler de çok kötü olmadığı sürece televizyon kanalları projeleri yaz sonuna kadar götürmeyi tercih ediyor. Bu üç dizinin de bu tür bir yapım olacağına yönelik bir mesaj var…

Ancak Erkenci Kuş, Sen Çal Kapımı, Afili Aşk veya Aşk Mantık İntikam gibi yaz dönemine damga vuran ve sonrasında kış sezonunda da devam edebilen bir yapım olmaları zor gözüküyor.

Gizli Saklı dizisi ile Senden Daha Güzel daha güçlü izleyici dönüşleri alarak biraz önde gözükse de Seversin dizisi de hikayesi ile ileriki haftalarda öne çıkabilir.

Ancak bu dizilerin üçünün de ömrünün yaz sezonu ile sınırlı kalması beklenmeli.Kaynak