Farklı nesilden iki kadının güç savaşını anlatacak olan Kuş Uçuşu, Güllerin Savaşı’nı hatırlattı!


Netflix’in yeni Türk dizisi Kuş Uçuşu, 3 Haziran’da Netflix’te izleyiciyle buluşuyor. Birce Akalay, Miray Daner ve İbrahim Çelikkol’un başrollerde yer aldığı dizi farklı nesilden iki kadının güç savaşını anlatacak. Dizi bu yönüyle bir zamanlar fırtınalar estiren Güllerin Savaşı’na benzetildi.

Birce Akalay ve İbrahim Çelikkol’u beş yıl sonra yeniden bir araya getiren Kuş Uçuşu isimli dizinin izleyiciyle buluşmasına çok az kaldı. Çekimleri çok uzun zaman önce tamamlanan dizi ikilinin hayranları tarafından büyük bir heyecanla bekleniyordu.

Dizide Birce Akalay deneyimli bir gazeteciyi, Miray Daner de Birce Akalay’ın çalıştığı kanala yeni giren ve kendisini ispatlamaya çalışan Z kuşağı bir gazeteciyi canlandıracak. Kuş Uçuşu dizisi farklı nesilden iki karakterin mücadelesini anlatacak.

Bir izleyici sosyal medya hesabından yaptığı yorumda, Kuş Uçuşu dizisinin bu yönüyle, yayınlandığı dönem büyük ilgi gören Güllerin Savaşı dizisini hatırlattığını söyledi. Güllerin Savaşı dizisi de Canan Ergüder’in canlandırdığı Gülfem ve Damla Sönmez’in hayat verdiği Gülru karakterlerinin mücadelesini izleyiciye aktarıyordu. Gülru, mesleğinin zirvesine ulaşan Gülfem’e hem hayranı hem de en azılı rakibiydi. Gülfem ve Gülru’nun savaşı, diziyi izleyenler tarafından hala unutulmadı.

Yönetmenliğini Deniz Yorulmazer’in yaptığı, senaryosunu Meriç Acemi’nin kaleme aldığı Kuş Uçuşu dizisinin ilk tanıtımı geçen hafta yayınlandı. Tanıtım Nejat İşler’in hikaye anlatımıyla başlıyor. Dizide ayrıca İrem Sak, Defne Kayalar ve Burak Yamantürk de rol alıyor.

Fragmanda dizinin hikayesi şu sözlerle anlatılıyor: “Bu bir av ve avcı hikayesidir. Ormanda izlenen bir aslan ve yüksekten uçan avcı bir kuşun hikayesi. O aslandır, ormanın hakimi, gücün tek sahibidir. Bir kuş tarafından öldürüleceğini düşünmez bile, zirvededir. Zirvede olmak da görüş alanını zayıflatır.”Kaynak