Evrim Alasya’ya göre Kızılcık Şerbeti bıçak sırtı bir hikaye!


Show TV’nin büyük bir ilgiyle izlenen ve fenomen haline gelen dizisi Kızılcık Şerbeti’nin sevilen oyucuları Evrim Alasya, Sıla Türkoğlu, Sibel Taşçıoğlu, Müjde Uzman, Aliye Uzunatağan ve Ceren Yalazoğlu Karakoç dün gece Bloomberg HT’de ekrana gelen Fatih Altaylı ile Bire Bir’e konuk oldu ve samimi açıklamalarda bulundu. Doyumsuz bir sohbetin gerçekleştiği program, sosyal medyada da çok konuşuldu.

Son dönemin en çok konuşulan yapımlarından biri olan Kızılcık Şerbeti hikayesiyle seyirciyi ekran başına topluyor. Sevilen dizinin başarılı kadın oyuncuları, Kızılcık Şerbeti’ne dair duygu ve düşüncelerini Fatih Altaylı ile paylaştı. Dizinin işlediği konu ve verdiği mesajın topluma ayna tuttuğunu düşünen oyuncular, hikayenin gerçekte de bir karşılığı olduğunu ifade etti.

Kızılcık Şerbeti’nin Kıvılcım’ı başarılı oyuncu Evrim Alasya, hikayenin bıçak sırtı bir hikaye olduğunu ve bu işin içinde olmaktan duyduğu mutluğu şu sözlerle ifade etti:

“Çok zor, çok riskli ve bıçak sırtı bir hikâye. Bir kere yapımcımız Faruk Turgut bu taşın altına elini koymuş. Ben 1980 dönemi çocuğuyum, o dönemden bugüne o ötekileştirmeyi çok fazla derinden yaşadık. Altındaki meselemiz aslında bu coğrafyanın ana meseleleri; ötekileştirme, birbirimizi kabul etmeme ve yüzleşme. Bu senaryonun derdi benim de derdim.”

Oynadığı Kıvılcım karakterini ise şu sözlerle anlattı: “Kıvılcım karakteri aslında bir taraftaymış gibi duruyor ama o karakterin başkalarıyla yani önyargılı olduğu insanlarla karşılaştıktan sonraki evrilmesi beni çok heyecanlandırdı çünkü hayat böyledir. Sizin nereleriniz katıysa oraları törpüler hayat ve daha iyi bir versiyonunuza evrilirsiniz. O yüzden bu senaryoda bir oyuncu olarak bunların hepsini bir arada deneyimliyor olmak muhteşem.”

Programın tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİRKaynak