Evlilik Hakkında Her Şey Yeniden Gündem Oldu! Sumru Yavrucuk Ne Söyledi? Gündeme Damga Vuran Ders!

[ad_1]

Geçtiğimiz haftalarda tüm olumlu puanlarına rağmen final yaparak ekranlara veda etmesi ile hüznü yaşatan Evlilik Hakkında Her Şey yeniden gündem oldu. Bu defa tüm sosyal medyayı sallayan ise Sumru Yavrucuk’un sözleri oldu…

Fox TV’nin başarılı dizilerinden Evlilik Hakkında Her Şey dizisinin final sahnesi bu defa geniş bir gündem yarattı.

Sosyal medyada finalde yer alan unutulmaz sahne elden ele dolaşmaya başladı.

Pınar Deniz’in Yeni Projesi Belli Oldu: O artık “Yıldız”

Pınar Deniz’in Yeni Projesi Belli Oldu: O artık “Yıldız”

Fenomen dizinin “Ahlak yoksa adalet de yoktur” denilerek “Adalet ve adil olma dersi” ile final yapması akıllarda kalırken sosyal medya, bugün Sumru Yavrucuk’un sahnesini tekrar gündem yaptı.

Evlilik hakkında her şey’ dizisinde Sumru Yavrucuk’un ‘Konum olarak sizden güçlü olanlar adaletsiz kararlar vermenizi talep edebilirler…’ sözleri güne damga vurdu.

‘Evlilik hakkında her şey’ dizisinde hukuk fakültesinde derse giren ‘Çolpan’ karakterini canlandıran Sumru Yavrucuk’un haksız yere cezalandırdığı öğrenciyi savunmayan sınıfa verdiği ‘ders’ tekrar gündemde yer buldu.

Evlilik Hakkında Her Şey Çolpan, Evlilik Hakkında Her Şey Sumru Yavrucuk, Sumru Yavrucuk kimdir kaç yaşında nereli?, Sumru Yavrucuk eski sevgili kim?

Kanunların herkesin adaleti için olduğu hatırlatılan dizide bol miktarda ‘ahlak’ kavramına vurgu yapılırken Çolpan öğretmen ve sınıf arasında geçen şu diyalog dizinin finali sonrası yine gündem oldu;

“-Ben bu arkadaşınıza adil davrandım mı.

-Hayır hocam çok saçmaydı.

-Neden itiraz etmediniz. Neden savunmadınız arkadaşınızı?

-Siz hocasınız bizden daha yetkilisiniz. Biz Size ne diyebilirdik ki?

-Arkadaşlar bana çok şey diyebilirdiniz. Hukuk önemli. Hukukun incelikleri çok önemli. Ben size başka bir şey öğreteceğim arkadaşlar. ‘Ahlak’. Ahlak yoksa adalet yoktur. Biraz önce despotluğumu kabullendiniz, kabullenmeyeceksiniz. Siz buradan mezun olduğunuzda bu ülkenin savcıları, avukatları, hakimleri olacaksınız. Konum olarak sizden güçlü olanlar adaletsiz kararlar vermenizi talep edebilirler. Siz bunu kabul etmeyeceksiniz. Size ‘hayır’ demeyi öğreteceğim.

“Günümüzü anlatıyor” yorumları ile paylaşım rekoru kıran video yine gündeme geldi.

[ad_2]

Kaynak