Esra Bilgiç, Netflix dizisi Terzi’yi reddetti ama daha büyük bir projeyle anlaştı!


Son dönemin parlayan yıldızlarından biri olan Esra Bilgiç en son Netflix için çekilecek Terzi dizisiyle gündeme gelmişti. Bilgiç, Terzi dizisinde başrolü Çağatay Ulusoy ile paylaşacaktı ancak çıkan anlaşmazlık sonucu projeden ayrıldı. Başarılı oyuncu çok daha büyük bir projeyle anlaştı.

Esra Bilgiç, Murat Yıldırım ile başrolü paylaştığı Ramo dizisiyle yaşadığı çıkışın ardından Kanunsuz Topraklar dizisinde canlandırdığı Gülfem karakteriyle başarını perçinlemişti. Kanunsuz Topraklar dizisiyle yıldızı iyice parlayan başarılı oyuncu dizinin sona ermesinden sonra Netflix için çekilecek Terzi dizisiyle anlaşmıştı.

Esra Bilgiç bu dizide başroldeki Çağatay Ulusoy’un canlandıracağı Peyami karakterinin aşık olduğu Esvet’e hayat verecekti. Ancak çekimlere başlanmasından çok kısa süre önce Esra Bilgiç, yapım şirketiyle yaşadığı gerilimin ardından projeden çekildi.

Bir süredir sessizliğini koruyan başarılı oyuncunun çok büyük bir projeyle anlaştığı ortaya çıktı. Buna göre Esra Bilgiç, 14 Haziran’da Türkiye’deki yayınına başlayacak olan dev dijital yayın platformu Disney Plus için çekilecek Atatürk dizisiyle anlaştı. Esra Bilgiç’in bu dev projede canlandıracağı karakterle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Lanistan Medya tarafından çekilecek olan ve cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümü olan 2023’de yayınlanacak dizinin çekimlerine yakında başlanacak. Dizide Mustafa Kemal Atatürk’ü Aras Bulut İynemli canlandıracak.

Dizinin oyuncu kadrosu da iyice oluşmaya başladı. Dizide Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım karakterini Songül Öden, babası Ali Rıza Efendi’yi ise Mehmet Günsür canlandıracak. Soyadını bizzat Atatürk’ün verdiği Türkiye Eski Büyük Millet Meclisi Başkanı Ali Fethi Okyar’a da Bertan Asllani hayat verecek. Sarp Akkaya da İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin önde gelen liderlerinden Enver Paşa’ya hayat verecek.

Dizide Harry Potter’da rol alan dünyaca ünlü oyuncu Emma Watson da yer alacak. Watson’un canlandıracağı rolün ne olacağı hakkında hala bir açıklama yapılmadı. Altışar bölümden iki sezon olarak çekilecek olan dizinin yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin üstlenecek.Kaynak