El Turco Can Yaman, Disney Plus dizisi için nihayet Türkiye’de!

[ad_1]

Kariyerini bir yıldan uzun süredir İtalya’da sürdüren Can Yaman’ın yeni projesi Disney Plus için olacak. Uzun bir aradan sonra ilk kez Türkiye’de dizi çekecek Yaman, nihayet memlekete döndü.

14 Haziran’da Türk izleyiciye merhaba diyecek olan Disney Plus için Ay Yapım tarafından çekilecek El Turco dizisi için bir süredir Can Yaman’ın Türkiye’ye gelmesi bekleniyordu. İtalya’daki projelerini tamamlayan Can Yaman nihayet Türkiye’ye döndü.

Can Yaman Türkiye’ye gelir gelmez hemen bir fotoğraf paylaştı. Boğaz manzaralı fotoğraf Can Yaman’ın Türk hayranlarını da çok mutlu etti. Türkiye’de en son Bay Yanlış dizisinde rol alan Can Yaman, bu dizinin başarısız olmasından sonra gelen teklifler üzerine kariyerini İtalya’da sürdürmeye karar vermiş ve bu ülkeye yerleşmişti.

Bu arada Can Yaman’ın uzun bir aradan sonra Türkiye’de çekeceği yeni dizisi El Turco için hazırlıklar son hız devam ediyor. Dizide Can Yaman’a Hande Erçel’in eşlik edeceği söyleniyor ancak hala resmi açıklama yok. İddialara göre dizide bir kadın başrol daha var. Uluslararası üne sahip olacağı belirtilen bu kadın oyuncunun ismi de hala açıklanmadı.

Yarı kurmaca yarı gerçek bir hikayenin anlatıldığı proje Can Yaman, Osmanlı akıncısı “El Turco”yu canlandıracak. Dizi, II. Viyana Kuşatması sonrası İtalya’nın Moena köyüne yerleşmesini ve köyü derebeylere karşı özgürleştirmesini konu ediyor.

Yönetmenliğini bugüne kadar Ezel, Babil, Karadayı gibi başarılı dizilere imzasını atan Uluç Bayraktar’ın üstleneceği El Turco dizisi Osmanlı’nın Viyana Kuşatması zamanında geçecek. Dizi, tarihçi ve yazar Orhan Yeniaras’ın El Turco isimli romanından uyarlanacak. Kitap, Osmanlı’nın IV. Mehmed devrinde gerçekleşen Viyana Kuşatması’nın bilinmeyenlerini anlatıyor.

[ad_2]

Kaynak