Disney Plus’ın Kaçış dizisinden ilk fotoğraflar geldi! Engin Akyürek ve İrem Helvacıoğlu çok şaşırtacak!


Televizyongazetesi.com/Detay – Türkiye pazarına girmesiyle birlikte dizi-film sektöründe büyük bir heyecan yaşatmaya başladı Disney Plus dijital platformu. Türkiye’de abone sayısının en çok olduğu dijital platform Netflix’e de çok güçlü bir rakip olarak gelen Disney Plus, işi sıkı tuttu ve daha ilk baştan pek çok ünlü isimle özel anlaşmalar yaptı.

Her biri birbirinden iyi ve başarılı oyuncuları bünyesine katan Disney Plus’ın ilk çekilen dizisi ise Engin Akyürek ve İrem Helvacıoğlu’nun başrolünde oynadıkları Kaçış dizisi oldu. Çekimleri Gaziantep’te yapılan dizi için büyük bir plato kuruldu. Savaş ortamında geçen dizi için özel mekanlar hazırlandı.

14 Haziran’da Türkiye’deki yayın hayatına başlayacak olan The Walt Disney Company’nin tüm dünyada milyonlarca üyeye sahip dijital yayın platformu Disney Plus’ın ilk Türk içeriği de Kaçış dizisi oldu. Resmi açıklama ile birlikte dizinin setinden ilk fotoğraflar da yayınlandı.

Bu paylaşım, uzun süredir heyecanla beklenmekteydi. Özellikle ünü Türkiye sınırlarını çoktan aşmış olan Engin Akyürek’in tüm dünyadaki milyonlarca hayranı, Disney Plus’ın Kaçış dizisinden gelen kareler sonrası büyük heyecak yaşadı.

Sen Anlat Karadeniz dizisi ile ünlenen İrem Helvacıoğlu ile Engin Akyürek, başrolde yer aldıkları dizide savaş muhabirlerine hayat veriyorlar.

Kaçış dizisinin en önemli özelliği ise, Disney Plus platformunun yayınlanacak ilk yerli yapımı olması. Bu nedenle ön plana çıkan dizi, büyük önem taşıyor platform adına. Yapımcılığını O3 Medya ve Same Film’in üstlendiği dizinin hikayesini Engin Akyürek kaleme aldı ve senaryosunu da Ali Doğançay yazdı.

Dram, aksiyon ve macera türündeki dizinin yönetmen koltuğunda Yağız Alp Akaydın oturuyor. Dizide Engin Akyürek’in yanı sıra İrem Helvacıoğlu, Aziz Çapkurt, Onur Bay, Leyla Tanlar, Aras Aydın, Levent Ülgen gibi birçok başarılı isim yer alıyor.

‘Kaçış’; savaş fotoğrafçısı Mehmet ve farklı ülkelerden gelen bir grup gazetecinin; araştırma yapmak üzere bir Ezidi köyüne gidişleri ile başlıyor. Dizide sınır ötesine gizlice geçen grubun bir baskın sonucu radikal terör örgütünün eline düşmeleri, sonrasında yaşadıkları dramları, değişimleri ve kaçış hikayeleri heyecan dolu bir dille anlatılıyor.

Araştırma ekibinin kurtulmak için vereceği zorlu mücadeleyi anlatırken Orta Doğu’da yaşanan insanlık dramına da farklı bir bakış açısı sunacak olan ‘Kaçış’ çok yakında sadece Disney Plus’ta yayınlanacak.Kaynak