Disney Plus’ın Kaçış Dizisi Homeland’i Akıllara Getirdi


Disney Plus bir hafta sonra gösterime girecek. Büyük bir heyecanla yayın hayatına başlayacak olan dijital kanal açılışını bir Türk dizisiyle yapacak. Dizinin hikâyesini ünlü oyuncu Engin Akyürek yazdı.

Akyürek geniş bir hayran kitlesi olan başarılı bir oyuncudur. Daha önce yazmış olduğu Sessizlik isimli bir hikâye kitabı da bulunuyor. Şimdi de bir dizi içeriği ile gündeme geldi. Aynı zamanda dizinin başrol oyuncusu olan Akyürek’in Kaçış dizisi heyecanla bekleniyor.

Pınar Denizin Rol Aldığı Süper Star Dizi Heyecanla Bekleniyor

Pınar Denizin Rol Aldığı Süper Star Dizi Heyecanla Bekleniyor

Kaçış ve Homeland Neden Benziyor?

Homeland sekiz sezon boyunca devam eden ve hikâyesi Ortadoğu’da geçen bir aksiyon dizisiydi. Dizinin başrol oyuncusu Claire Danes’in akıllarda kalan başı sarılı fotoğrafı Kaçış dizisinin posterleri için başrol oyuncusu İrem Helvacıoğlu’nun fotoğraflarına benzeyince ortaya iki dizinin birbirine benzediği iddiası atıldı. Ama aslında ikisi arasında Ortadoğu dizisi olmaları dışında bir benzerlik bulunmuyor. Ortadoğu dizilerinin bir kısmında olduğu gibi kadınların başörtüsü takması da Kaçış’ın Homeland’i çağrıştırmasının temel sebebi.

Homeland Nasıl Bir Diziydi?

Homeland bir CIA ajanının Ortadoğu’da yaşadıklarını anlatıyordu. Aynı zamanda bu ajan bipolar bozukluğu taşıyordu ve bu durum şartlarını daha da zorlaştırıyordu. Kaçış dizisi de bir grup savaş fotoğrafçısı ve gazetecisinin hikâyesi. Bu grup sınırı gizlice geçince radikal dinci bir terör örgütünün kampında esir düşüyor. Onların buradan kaçma ve duruma ayak uydurma mücadeleleri de dizinin konusunu oluşturuyor. Senaryosu Ali Doğançay’a emanet edilen dizinin konusu ve hikâyesi de Engin Akyürek tarafından yazılmış. Aynı zamanda dizinin başrolü Mehmet karakterini canlandıran Akyürek’in diziyle ilgili fotoğrafları internete düşmeye başladı. Bu durum oyuncunun hayranlarını sevindirdi.

Kaçış Nasıl Bir Dizi?

Kaçış aslında yakın zamanda yaşadığımız gerçek olaylara çok benziyor. Tıpkı IŞİD’in Ezidilere saldırması gibi dizideki terör örgütü de bir Ezidi köyünü hâkimiyeti altına almış durumda. Üstelik bu köye sığınan bazı gazetecileri de esir almıştır. Gazetecilerden Akyürek’in canlandırdığı Mehmet de bir savaş fotoğrafçısı. Hal böyleyken dizinin dikkat çekmemesi mümkün değildir. 

Ortadoğu Dramı

Ortadoğu’da yaşananlar özellikle kadınlar ve çocuklar için tam bir dram. Bitmek bilmeyen savaşlardan en çok etkilenenler kadınlar. Kaçış dizisinde de bir Ezidi köyünde terör örgütünün baskılarının nelere yol açabileceği anlatılıyor. Böyle bir örgütten kaçmaya çalışan ekibi nelerin beklediğini herkes merak ediyor.

Disney Plus Bomba Gibi Geliyor

Disney Plus 14 Haziran’da Kaçış dizisiyle birlikte açılış yapacak. Dizinin yayın tarihi aynı zamanda kanalın açılma zamanına denk geliyor. Uzun zamandır almak istediği Kaçış dizisi için de çok uğraşan Disney Plus şimdi dizinin yayına girmesini bekliyor. 

Posterler ve Fragmanlar Hazır

Dizinin fragman ve tanıtımları artık televizyonda ve internette gösterilmeye başlandı. Seyircilerin pek çok diziden beklediği heyecan Kaçış dizisinde bulunabilir. İrem Helvacıoğlu’nun ve Akyürek’in performansı herkes tarafından merak ediliyor. Hazırlanan posterler de Ortadoğu’nun karanlık ve mistik havasına uygun olarak hazırlanmış. Asıl olarak Homeland’i bu posterler hatırlattı. Çünkü posterlerde benzer kıyafet ve ifadeler var. 

Kaçış Heyecanla Bekleniyor 

En son Sefirin Kızı adlı diziyle ekranlara gelen Akyürek bu sefer mutfağında da yer aldığı bir yapımda oynayacak. Helvacıoğlu da bir süredir ekranlarda yoktu. Dizinin diğer oyuncuları da dikkat çekiyor. Levent Ülgen gibi usta oyuncuların da yer aldığı dizinin kadrosu da etkileyici. Şimdi herkes bir an önce 14 Haziran’ın gelmesini bekliyor. Bakalım dizi beklenen ilgiyi çekip reyting alabilecek mi? Kadrosu ve hikâyesiyle etkileyici bu dizi kaçmaz.Kaynak