Destan dizisindeki bu düşüşü kimse beklemiyordu! Artık alarm zilleri çalıyor!

[ad_1]

Atv ekranlarında yayınlanan dönem dizisi Destan, sezona ilk başladığında herkesi şaşırtan bir şekilde zirveye oturmuştu. Salı akşamları yayınlanan diziler arasında büyük dikkat çeken Destan dizisi, Hercai ile ünlenen Ebru Şahin hayranlarından da büyük ilgi görmüştü.

Edip Tepeli ile birlikte başrolde yer alan Ebru Şahin, dizi öncesinde ve çekimler sürerken eğitimler aldı. Savaş teknikleri öğrenen, at binen Şahin, zorlu süreçlerin ardından Destan dizisindeki rolüyle de büyük beğeni kazandı. Edip Tepeli ile başrol uyumları da izleyiciden takdir topladı.

Türkler’in İslamiyet’e geçmeden önceki Orta Asya serüvenini yansıtan hikayesi, farklı dili ile dizi izleyici toplamayı başardı. Uzun süre gün birinciliğini kimseye bırakmayan Destan dizisi, bir süredir reytinglerde gerilemeye başlamıştı.

Özellikle karşısına gelen Kanal D’nin Üç Kız Kardeş dizisinin beklenmeyen bir hızla yükselişe geçerek Destan dizisini 2.lik sıralarına taşıması, dizi için sarsıcı olmuştu. İlerleyen haftalarda Üç Kız Kardeş dizisi reytinglerini arttırırken, Show TV’nin Baba dizisi de bir süre koruduğu reytingini giderek arttırmaya başladı.

Destan dizisi, Salı akşamları yayınlanan dizilerle rekabetinde zorlanmaya başlamıştı. Son yayınlanan bölümüyle ise reyting kaybının daha da belirginleştiği görülüyor.

Sezon başında bir anda dikkatleri çekerek çok hızlı bir giriş yapan dizinin bu şekilde düşmesini kimse beklemiyordu! Öyle ki bu hafta ekrana gelen bölümüyle zirve artık Destan dizisi için hayal oldu!

Üç Kız Kardeş dizisinden sonra Baba dizisinin de AB ve ABC1 kategorilerinde Destan’ın önüne geçtiği gözlenirken, özellikle Ramazan ayı nedeniyle genel olarak yaşanan reyting düşüşlerinden de ciddi oranda bir zarar gördüğü anlaşılıyor.

Haftalardır düşüşte olan reytinglerin düşüş hızı giderek artıyor! İkinci sezonu görmesi de bu reytinglerle zora gidiyor!

Dizinin son bölümü Total kategorisinde üçüncülük elde etse de reytinglerde artık 6’lı seviyeleri bile elde edemiyor. Destan dizisi, AB’de günü yedincilikle bitirirken ABC1’de ise beşinci sırada yer aldı.

AB’de ortalamanın altında gelen reytingler, ABC1’de nispeten daha iyi ama dizinin ciddi bir izleyici kaybına uğradığı da aşikar!

Her şeye rağmen ikinci sezona devam etmesi beklenilen dizinin önümüzdeki günlerdeki reytingi de durumu belirleyecek..

[ad_2]

Kaynak