Destan dizisi bu kadar da düşemez! atv dizisinde iki olay reytinglerde büyük şok getirdi!

[ad_1]

Bu sezonun en iyi başlayan dizilerinden birisi olarak öne çıkarttığımız Destan’ın son durumunu görenler şaşkına dönüyor… Ebru Şahin, Edip Tepeli ve Selim Bayraktar’ın başrollerinde yer aldığı Destan dizisindeki reyting düşüşü artık büyük bir şoka doğru gidiyor… Birinciliklerle anılması beklenen proje artık zirveden uzakta ve rakiplerinin de gerisine düşmeye başladı. Üç Kız Kardeş’ten sonra Baba dizisinin de AB ve ABC1 kategorilerinde Destan’ın önünde yer almaya başladığını görüyoruz.

Sezon başında 7’li oranlarda gelen reytingler ile birincilikleri elde edebilen Destan dizisinin ritmini ilk bozan şey Üç Kız Kardeş’in Kanal D ekranında çok başarılı bir çıkış yakalaması oldu. Bu diziden sonra izleyici kaybının hızlandığı Destan dizisi için ikinci darbe ise Ramazan ayı ile birlikte yaşanan izleyici sayısındaki azalma oldu.

Hem Üç Kız Kardeş’in milyonları etkileyen performansı hem de Ramazan ayı ile birlikte tüm dizilerde gözlemlenen izleyici ilgisindeki azalma Destan dizisi için sezon sonuna doğru sıkıntılı bir reyting tablosunu beraberinde getirdi.

Haftalardır gerilemekte olan dizi, alarm zillerinin çalmaya başlamasına neden olabilecek bir düşüş içinde… Tüm kişilerde sıralamada üçüncülük elde etse de reytinglerde artık 6’lı seviyeleri bile elde edemeyen Destan dizisi, AB’de günü yedincilikle bitirdi, ABC1’de ise beşinci sırayı aldı.

AB’de ortalamanın altında gelen reytingler, ABC1’de biraz daha iyi. Ancak genel anlamda dizinin tüm kategorilerde ciddi bir kayıp içinde olduğunu birkaç haftadır gözlemliyoruz..

Destan dizisi, ikinci sezonda devam etmesi beklenen bir proje ve yenilikler ile gelecek sezon çok daha iyi yerlerde olabilir. Ancak sezon sonuna doğru, havaların da ısınmaya başlaması ile birlikte izleyici kaybının hızlı bir şekilde artması, diğer dizilerde olduğu gibi Destan’da da büyük sorun yaratacaktır.

[ad_2]

Kaynak