Deprem sonrası televizyon dizilerinin ekrana geri dönüşü kolay olmayacak!


Türkiye’yi sarsan deprem felaketinin yakıcı etkisi yoğun bir şekilde devam ediyor. Felaketin üzerinden 6 gün geçmesine rağmen hala enkaz altında bulunanları kurtarmaya yönelik çabalar sürüyor. 6 Şubat Pazartesi günü 9 saat arayla iki büyük deprem felaketi Kahramanmaraş ile çevresindeki illere büyük zarar verdi.

10 ilde yaşayan 14 milyona yakın vatandaş bu felaketten etkilendi. Yaşamını yitirenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Yaralılar için hastanelerde yoğun bir çaba sergileniyor, sokakta kalmak zorunda kalan vatandaşlara da yardım ekipleri ulaşarak ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor.

İşte böyle bir ortamda dizi ve sinema filmi yapımcıları da ellerindeki başta karavan ve jeneratör olmak üzere birçok araç ile ekipmanı bölgeye gönderdi. Bazı dizi setlerinde çekimler yapıldığı yönünde iddialar ortaya atılsa da, birçok yapım firmasında işler durmuş durumda.

Yani televizyon ekranlarının ana içeriği olarak görülen dizilerle ilgili faaliyetlerde büyük aksama yaşanacak. Çekimlerle ilgili artık zorlu bir süreç başlıyor.

Hem deprem bölgesine gönderilen ekip ve malzemelerin yeniden toparlanması zaman alacak hem de ekran başındaki izleyicilerin yeniden normal hayata dönmeleri çok da kısa bir süre içinde gerçekleşmeyecek.

İşte böyle zorlu bir dönemde televizyonların ana içeriği olarak bilinen dizilerdeki aksama birçok kanalın da farklı çözümler ile yayınlarını doldurması sonucunu doğuracak.

Televizyon başına geçip de deprem felaketinden önce olduğu gibi yeniden hayata dönmek, normal bir günü yaşamak artık birçok vatandaş için mümkün değil. Ölenler, yaralı olarak kurtulsa bile artık hayatı değişen milyonlarca insan ve onların bu yaşadıklarından etkilenen yakınları ile tüm ülkenin ruh halinin düzelmesi hiç de kolay olmayacak.

Televizyon ekranında dizilere de bu süreçte uzunca bir süre ara verilmesi ve işlerin yeniden toparlanmasının birkaç ay sürmesi beklenebilir.Kaynak