Çok sevilen isim ayrılıyor! Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisini izleyenleri üzecek gelişme!


TRT1’in sevilen dönem dizisi Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı, kanalın üzerine titrediği bir proje. Dizi için bir yılı aşkın süren bir hazırlık yapıldı. Kamera arkasındaki pek çok mekan ve gemilerin inşası için yurt dışından ekipler getirildi.

Dizideki mekanlardan kostümlere kadar her şeyin döneme uygun olması için yoğun bir çaba harcandı. Ortaya görsel bir şölen çıktı. Başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Ulaş Tuna Astape, Pelin Akil, Cemre Gümeli, Caner Topçu’nun rol aldıkları dizide ayrıca öne çıkan rollerde İsmail Filiz, Emir Benderlioğlu ve Aytek Şayan gibi isimler de rol almakta.

Diziye ilk günlerden beri büyük emeği geçen isimlerden birinin ayrılacağı haberi ise izleyenleri üzecek. Zira dizinin de sevilen bir karakteri olarak gidişini kimse beklemiyordu!

Başrollerden birini oynayan ve başarılı oyunculuğu ile izleyicinin de beğenerek takip ettiği Pelin Akil, diziden ayrılmaya hazırlanıyor. Isabel karakterine hayat veren Pelin Akil’in 30. bölümde, Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisinden ayrılacağı öğrenildi.

Dizinin takipçileri kadar kendisi de bu ayrılığa çok üzülen Pelin Akil, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla şimdiden vedaya başladı!

Oyuncu, canlandırdığı ‘Isabel’ karakterine veda etmeye hazırlanırken art arda yaptığı paylaşımlarla hayranlarından beğeni alırken, ayrılığı nedeniyle üzülen izleyicilerin mesajları da dikkat çekiyor.

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisini izleyenler Isabel karakterini çok sevmişti. Böylesine dikkat çeken ve sevilen bir karakterin gidişi de izleyici için zor olacak. Pelin Akil’in paylaşımı, ‘Diziden ayrılma lütfen’, ‘Bizi Isabel’siz bırakma’ şeklinde pek çok yorum geliyor. Fakat hikayeye göre Isabel, yakında gidiyor…

Kendisi gibi oyuncu olan Anıl Altan ile evliliğinden ikiz kızları olan Pelin Akil, çocuklarının doğumundan sonra setlere bir süre ara vermişti. Sevilen oyuncu daha sonra Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisindeki ‘Bahar’ karakteri ile yeniden ekrana dönmüştü.

TRT’nin büyük bütçeli dizisi Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı dizisiyle bu sezon ekranlarda yerini alan oyuncu,  Serdar Özönalan ve Hasan Erimez’in yazdığı Berat Özdoğan’ın yönettiği diziden hikayesi bittiği için ayrılacak.Kaynak