Can Yaman hayranlarında, yeni dizi El Turco’nun hikayesinden çok etkilenecek!


Televizyongazetesi.com/Detay – Erkenci Kuş dizisinin ardından dünya çapında üne kavuşan Can Yaman, oyunculuk kariyerini halen İtalya’da sürdürüyor. Disney Plus için çekeceği yeni dizisi için yakında Türkiye’ye gelmeye hazırlanan Can Yaman’ın hayranları da heyecanla bu yeni süreci bekliyor…

İtalya’da yaptığı her hareket ile gündem olmaya devam eden Can Yaman, dünyanın dört bir yanında geniş bir hayran kitlesi tarafından sosyal medyada adeta ‘çılgınca’ destek buluyor. El Turco isimli yeni dizi için de ünlü oyununun hayranları büyük merak içinde. Nasıl bir dizi olacağı yönünde bazı bilgiler sosyal medyada tartışılıyor. Osmanlı İmparatorluğu zamanında geçmesi beklenen dizinin Türkiye’nin tanıtımına büyük katkı yapması da bekleniyor.

Bu arada Can Yaman, 14 Haziran’da Türkiye’deki yayınına başlayacak olan Disney Plus için çekeceği El Turco dizisi için yakında Türkiye’ye gelecek. Senaryosu Kerem Deren tarafından kaleme alınacak olan dizi Ay Yapım tarafından çekilecek.

Yönetmenliğini bugüne kadar Ezel, Babil, Karadayı gibi başarılı dizilere imzasını atan Uluç Bayraktar’ın üstleneceği El Turco dizisi Osmanlı’nın Viyana Kuşatması zamanında geçecek. Dizi, tarihçi ve yazar Orhan Yeniaras’ın El Turco isimli romanından uyarlanacak. Kitap, Osmanlı’nın IV. Mehmed devrinde gerçekleşen Viyana Kuşatması’nın bilinmeyenlerini anlatıyor.

El Turco dizisinde Can Yaman’a dünyaca ünlü bir kadın oyuncunun eşlik edeceği de belirtiliyor. Ancak bu isimin kim olduğu hala netleşmedi. Herkesi şaşırtacak o isiminse yakında netleşeceği ve açıklanacağı söyleniyor.Kaynak