Bu oyuncu kadrosu ile bu ilginç konusu ile nasıl tutmaz! Atv’nin iddialı dizisine çok yazık oluyor!

[ad_1]

ATV ekranlarına gelmeden önce oyuncuları ile çok konuşulan bir yapımdı. Herkesin merak ettiği ve ‘bu kadro ile başarı yüksek’ denilen bir diziydi. Konusu da ilginç ve dikkat çekiciydi. Tanıtımları ile de büyük dikkat çekmişti. Ancak tutmadı!

Hangi dizi mi? Hakim dizisinden bahsediyoruz… Erdal Beşikçioğlu gibi usta bir oyuncu ile birlikte yine usta bir isim Uğur Yücel ve en az onlar kadar mesleklerinin parmakla gösterilen isimleri Yurdaer Okur, Ebru Özkan ve Hasibe Eren gibi bir kadroya sahip olan Hakim dizisi, ne yazık ki beklenen reytingleri alamıyor!

Hepsi de oyunculuklarıyla kimsenin eline su dökemeyeceği isimler. Dizinin konusu ile dikkat çekici. İstemeden birinin ölümüne neden olan oğlunu korumaya çalışan Hakim’in müthiş çabası konu ediliyor dizide.

İzleyenler için heyecanlı bir yapım. Ancak Pazartesi akşamları ekrana gelen dizi, yanlış gün seçimi mi bilinmez ama düşük reytingleriyle erken final yaparsa şaşırmayın!

Kanalın büyük iddialarla başlayan dizisinin bu hafta 4. bölümü yayındaydı. Dizinin reytingleri, giderek düşmekte. Tabii umutlar da öyle…

ABD’de yayınlandığı dönem büyük ses getiren bir hukuk dizisi olan Your Honor isimli diziden uyarlanıyor Hakim. Ekrandaki Yargı, Evlilik Hakkında Her Şey, Mahkum gibi son dönemde dikkat çeken hukuk temalı dizilerden birisi.

Hatta bu dizilere rakip olacak bir konuyla da ekrana geldi. Fakat dizi tutmadı! 4. bölümüyle de izleyicinin ilgisini çekemeyen Hakim dizisi, 2 bandındaki reyting puanıyla Total izleyicilerde 11. oldu. İlk 10 sıralamasına bile giremedi! AB’de 6, ABC1’de ise beşinci olarak yer alıyor ancak Total’de beklenen başarıyı yakalayamıyor!

Pazartesi akşamları yayınlanan Alparslan ve Yasak Elma gibi iki güçlü dizinin karşısında Hakim dizisinin bu reytinglerde kalması çok şaşırtıcı değil aslında! Kemikleşmiş bir izleyici kitlesi, bu iki diziyi bırakmaya hiç niyetli değil!

Show TV’nin sezon sonunda final yapacak olan Üç Kuruş dizisi de reyting düşüklüğü yaşayan yapımlardan. Fakat Hakim dizisi, bu diziye oranla çok daha kötü durumda!

Hakim dizisinin reytinglerdeki bu kötü gidişatının altında zamanlama hatası konuşuluyor! Öncelikle Pazartesi günleri doğru bir seçim olmayabilir! Tabii buna ilk bölümü 4 Nisan’da yayınlanması da ekleniyor. Havaların ısınmaya ve izleyicinin ekrandan uzaklaşmasına neden olan Ramazan ayının da gelmesi eklenirse, dizinin beklenen reytingleri alamaması zamanlama hatasını ön plana çıkarmakta!

Bakalım kanal, bu iddialı yapımı bitirecek mi, yoksa gün değişikliği ile yeni bir çözüm arama yoluna mı gidecek? İzleyip göreceğiz…

[ad_2]

Kaynak