Beş yıl sonra bir diziyle hayranlarıyla buluşacak Meryem Uzerli’yi heyecan sardı!


Başrolünde yer aldığı Muhteşem Yüzyıl ile Türk dizi dünyasına bomba gibi bir giriş yapan Meryem Uzerli, çok hızlı bir şekilde de kaybolmuştu. Almanya’da yaşayan Uzerli beş yıl sonra ilk kez bir diziyle Türk hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Uzerli’yi Türkiye’ye dönme heyecanı sarmış durumda.

10 yıl önce ekrana gelen Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırdığı Hürrem Sultan dizisiyle Türkiye’de büyük bir çıkış yapan Meryem Uzerli, iki sezon dizide rol aldıktan sonra tükenmişlik sendromu yaşaması sebebiyle Muhteşem Yüzyıl’a veda etmişti. Uzerli, Muhteşem Yüzyıl’dan sonra Gecenin Kraliçesi dizisinde rol almış ancak dizinin ömrü kısa sürmüştü. Birkaç filmde rol alan başarılı oyuncu Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’a da konuk oyuncu olarak katılmıştı.

Meryem Uzerli çok uzun bir aradan sonra yine bir diziyle Türk hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Medyapım’ın Disney Plus için çekeceği Ru isimli dizide rol alacak olan Uzerli bir süre dizinin çekimlerinin gerçekleşeceği Urla’da yaşayacak.

Dizide hayallerinin peşinden gidip Urla’ya yerleşen ve açtığı Ru adlı restoran ile hayat mücadelesi veren Reyan rolüne hayat verecek olan güzel oyuncuya “Uzer” karakteriyle Mert Yazıcıoğlu’nun eşlik etmesi kulislerde konuşuluyordu. Fakat çekimlerin gecikince Yazıcıoğlu başka işlerinin zamanlamasıyla çakıştığı için projeden ayrılmak zorunda kaldı.

Uzun bir aradan sonra yeniden bir süreliğine Türkiye’de kalacak olmanın heyecanını yaşayan Meryem Uzerli, Ru dizisinde canlandıracağı karakterin çok farklı olacağını söyledi. Uzerli, “Yaz ayında 8 bölüm çekeceğiz. Çekimler boyunca çocuklarımla 4 ay kadar Urla’da kalacağım. Urla’yı biraz araştırdım. Çok mutlu oldum. Çünkü Urla gerçekten çok özel bir yermiş” dedi.

Ru isimli dizide ayrıca Zafer Algöz ve Şevval Sam da rol alacak. Mert Yazıcıoğlu’nun yerine ise kimin rol alacağı henüz belli değil. Kendinden çok genç bir erkekle aşk yaşayacak kadının hikayesini anlatacak olan Ru, tabuları yıkacak bir aşkı izleyicinin karşısına çıkaracak.Kaynak