Barış Falay’dan yıllar sonra gelen Ezel itirafı! “Ayıp olmasın” diye okudu, hayatı değişti!


Barış Falay, dizi dünyasının deneyimli oyuncularından biri. Bugüne kadar birçok dizide rol alan başarılı oyuncu ilk çıkışını unutulmaz dizi Ezel ile yapmıştı. Ancak Barış Falay, kendisine büyük başarı kazandıran diziyle ilgili yıllar sonra çok ilginç bir itirafta bulundu.

En son Menajerimi Ara dizisiyle ekrana gelen ve bir süredir setlerden uzakta olan Barış Falay, Uğur Arslan’ın Kanal D’de sunduğu Afara programına konuk oldu. Falay buradaki sohbetinde 13 yıl önce rol aldığı ve kariyerinin önemli bir çıkış yaptığı Ezel dizisiyle ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Barış Falay, Ezel dizisinden ilk teklif geldiğinde reddettiğini itiraf etti. Hatta senaryoyu okumadığını söyledi. Ezel’in o sene çekilmediğini ve bir sonraki yıl teklifin yeniden geldiğini belirten Falay bu kez ayıp olmasın diye senaryoyu okuduğunu belirtti ve şöyle devam etti:

“Bir okuyayım ayıp olmasın bari dedim. Okurken Esra (Ronabar) içerideydi, seslendim. Dedim eyvah… O kadar mı iyi dedi. Bu iş tutmazsa bir daha dizi senaryosu okumam dedim.” Böylece Barış Falay, senaryoyu okuduğu an çarpıldığını itiraf etti.

Barış Falay, 1995 yılında Çiçek Taksi dizisiyle birlikte setlerde görünmeye başladı. Aliye dizisindeki Mücahit karakteri ile çok dikkat çeken oyuncu, asıl popülerliği ise Ezel dizisindeki Ali karakteri ile yaptı.

Medcezir dizisinde Selim Serez karakteri ile de çok beğenilen oyuncu, Paramparça dizisinde de Harun karakterinde yine yeteneklerini sergilemişti. Dizilerde rol alma konusunda seçici olduğu bilinen oyuncu, en son Menajerimi Ara isimli projede Kıraç karakteri ile geçen sezon ekranda yer aldı.Kaynak