Aziz’in romantik prensi Murat Yıldırım yeni projesinde Simay Barlas’tan vazgeçemedi!


Televizyongazetesi.com/Detay – Türk dizi dünyasının en sevilen oyuncularından biri olan Murat Yıldırım, bir süredir Aziz dizisiyle ekrana geliyor. Yakışıklı oyuncu çok yakında bomba gibi bir projeyle hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yıldırım yeni projesinde de Aziz’deki rol arkadaşı Simay Barlas’la oynamak istiyor.

Bu kış sezonunda ekrana gelmeye başlayan Aziz dizisi cuma akşamları izleyiciyle buluşuyor. Ancak dizinin reytingleri hiçbir zaman beklenen çıkışı yapamadı. Reytingleri ortalama seviyelerde devam ediyor. Başrol oyuncularından Damla Sönmez’in diziden ayrılacağı haberi de kısa süre önce ortaya çıkmıştı.

Reytinglerde bir türü istenen çıkışı yapamayan Aziz dizisinin ikinci sezonda devam edip etmeyeceği henüz açıklanmadı. Ancak dizide Murat Yıldırım, genç oyuncu Simay Barlas’la o kadar iyi bir partner oldu ki başarıları sürekli sosyal medyada gündeme geliyor.

Gazeteci Birsen Altuntaş, Murat Yıldırım’ın bir sonraki projesinin film olacağını duyurdu. Buna göre Murat Yıldırım Yer Eksi İki isimli filmde rol alacak. Film, Hakan Evrensel’in aynı adlı romanında uyarlanacak. Orgino Medya-Mustafa Cihat Durmuş’un yapımcılığında çekilecek filmin yönetmenliğini Ozan Uzunoğlu üstlenecek. Senaryosu da Hakan Evrensel’e ait.

Habere göre Murat Yıldırım, çekimleri yaz aylarında gerçekleştirilecek olan bu filmde yanına partner olarak yine Simay Barlas’ı istiyor. Genç oyuncu Simay Barlas, Aziz dizisindeki başarılı performansıyla büyük bir çıkış yaptı ve Murat Yıldırım’la çok iyi bir partner oldu.

Hakan Evrensel’in kaleme aldığı Yer Eksi İki isimli romanın konusu şöyle:

Burası, birbirlerinin yaşadıklarından habersiz insanların ülkesiydi. Hepsi de birbirinin yaşadıklarından habersizdi.. Güneydoğu Anadolu bölgesinin bir köşesinde üç kişiydiler… Bir gazeteci, yöre halkından bir genç ve bir karakol komutanı yüzbaşı. Dört günlük bir zaman dilimi içinde ve terör olaylarının tam ortasında.

İki ağabeyi PKK’ya katılmış kasaba bakkalı Salman, yıllar sonra tedavi ile karısı hamile kalmış Tayfun Yüzbaşı ve Güneydoğu’ya haber yapmak için gelen gazeteci Ufuk kendi dramlarını yaşıyorlar. Aslında herkes yaşanılanlardan habersiz.Kaynak