Aziz, Yalnız Kurt, Kaderimin Oyunu düşerken, Kasaba Doktoru dizisine fırsat doğdu!

[ad_1]

Cuma akşamları reyting yarışında dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor. TRT1 ekranında ikinci bölümü yayınlanan Kasaba Doktoru dizisinde ciddi bir değişim olmasa bile, rakiplerindeki düşüş dikkatleri çekiyor. Kasaba Doktoru dizisinin ilk bölümünde ortalamanın üzerinde gerçekleşen reytingler beklentileri tam olarak karşılamadı.

İkinci bölümü 15 Nisan’da yayınlanan Kasaba Doktoru’nun ilk bölüme benzer reytingler alarak ortalamanın üzerinde seyretmesine rağmen, rakip dizilerin yaşadığı büyük düşüş TRT1’e avantaj sağladı… Ozan Akbaba, Hazal Subaşı, Deniz Can Aktaş ve Vildan Atasever’in başrolünde yer aldığı Kasaba Doktoru dizisi için de büyük bir fırsat belirdi.

Arka Sokaklar tüm kişiler kategorisinde hala çok iyi reytingler alsa da ciddi bir düşüş de yaşandığı gözlemleniyor. AB’de pek fazla varlık sergileyemeyen dizi ABC1’de de ortalamanın altına geriledi.

Arka Sokaklar’ın düşen performansı ilerleyen haftalarda bir yükseliş olarak değişebilir. Ancak asıl dikkat çeken gelişmeler Aziz, Yalnız Kurt ve Kaderimin Oyunu dizilerinde yaşanıyor. Bu üç etkili dizinin de reytinglerinin ortalamanın altına sarkmaya başladığını görüyoruz. İşte bu durum da yeni dizi Kasaba Doktoru için bir fırsat penceresi açıyor.

Doktor dizileri izleyiciler için tercih edilen yapımlar ve Kasaba Doktoru da AB ve ABC1’de ortalamanın üzerinde reytingler elde ederek birçok izleyicinin dikkatini çektiğini gösteriyor. Henüz reytingler yeterli olmasa bile dizinin hikayesi geliştikçe reytinglerin de artma ihtimali var…

Ancak hikayeleri sıkıntıya giren Aziz, Yalnız Kurt ve Kaderimin Oyunu için geri dönüş bu kadar kolay olmayabilir. 15 Nisan Cuma akşamı Kasaba Doktoru dizisi, AB ve ABC1’de Aziz’in önüne geçerek üçüncülük koltuğuna oturdu. Tüm kişilerde hala iyi durumda olan Aziz, altıncılık elde etti.

atv’nin Yalnız Kurt dizisi tüm kategorilerde izleyici kaybını durduramıyor. Tüm kişiler ve ABC1’de altıncılık elde eden dizi, AB’de ise beşinci pozisiyonda.

Aşk Mantık İntikam dizisinin finalinin 22 Nisan’da olacağı düşünülür ise bu yapımdan ayrılacak olan izleyiciler diğer dizilere dağılabilir. Kasaba Doktoru’nun bu noktada şansı yüksek ve izleyiciyi kendisine çekme fırsatına sahip.

Kaderimin Oyunu dizisi ise bir hayli geriledi. Tüm kişiler kategorisinde 10. olabilen dizi artık kemik izleyicisini de kaybetmeye başladı. Star TV dizisinin AB’de on ikinci ve ABC1’de de on üçüncü durumda olduğunu ve düzelme umudunun da azaldığını belirtelim.

Cuma akşamları Arka Sokaklar etkili olmaya devam etse bile Kasaba Doktoru dizisi de özellikle AB ve ABC1’de ipleri eline alma fırsatına sahip. Bakalım bu fırsat kullanılabilecek mi?

22 Nisan Cuma akşamı yayınlanacak olan Kasaba Doktoru dizisinin 3. bölüm reytingleri önemli bilgiler sunacaktır.

[ad_2]

Kaynak