atv’ye büyük dert olan Kuruluş Osman’ın kardeş dizisi için yeni sezon müjdesi geldi!


Kuruluş Osman dizisinin yapımcısı olan Bozdağ Film tarafından Orta Asya odaklı olarak hazırlanan ama atv’nin de sadece 7 bölümünü yayınladığı Bozkır Arslanı Celaleddin dizisinden yeni bir müjde geldi… Özbekistan’da 14 Şubat 2021 yılında ilk bölümü yayınlanan ve büyük de ilgi gören diziyi, atv almıştı.

2 Temmuz 2021 tarihinde 7. bölümü yayınlanan ve sezon finali yapan dizi, bir daha atv’de ekrana geri dönemedi. İlk sezondan 6 bölümü Türkiye’de yayımlanmayan, Bozkır Arslanı Celaleddin dizisinin ikinci sezonunun da çekileceği ortaya çıktı. Kuruluş Osman dizisinin kardeş dizisi olarak dikkati çeken ve tarihi bir yapım olmasıyla da öne çıkan dizi Türkiye’de çok izlenmedi ama Orta Asya’da çok etkili oldu.

Özbekistan ile Türkiye ortak yapımı olan, Türk oyuncularla birlikte Özbek oyuncuları da bir araya getiren proje Harzemşah Devleti’ni ve büyük hükümdar Celaleddin Harzemşah’ı anlatıyor. Böyle önemli bir hükümdarı anlatmak için Bozdağ Film, tarihçilerden ve bilim adamlarından yardım alarak, Celaleddin Harzemşah’ın bir biyografisini ortaya çıkarttı ve o döneme ait muhteşem bir dekor kurdu.

Emre Kıvılcım’ın Celaleddin Harzemşah karakterinde çok başarılı bir iş çıkardığı dizide; Kaan Yalçın, Gülenay Kalkan, Sezgin Erdemir, Cemal Hünal gibi oyuncular da yer aldı. Dizinin Özbek oyuncuları arasında ise, Yulduz Radjabova, Javakhir Zakirov, Akbarkhodja Rasulov, Jamshid Sagatov gibi isimler de etkili rollerde yer aldılar.

atv’nin büyük beklentilerle yayına aldığı ama beklenen reytingleri bulamayınca 7. bölümüyle ilk sezonu tamamlayıp, 6 bölümlük kalan kısmını ekrana getirmediğini hatırlatalım.

Dizinin ikinci sezonu için Bozdağ Film ön hazırlıklara başladı ve Emre Kıvılcım, başrol performansı öncesinde çalışmalarına başladı.

Kazak yönetmen Nurgissa Almurat’ya emanet edilen dizinin ikinci sezonu da yine 13 bölüm olacak. Dizinin Türkiye’de hangi kanalda veya dijital platformda yayınlanacağı konusunda henüz bir bilgi yok.Kaynak