Atatürk dizisiyle hayatının rolüne hazırlanan Aras Bulut İynemli bugünlerde çok duygusal!

[ad_1]

Aras Bulut İynemli’nin yeni projesinde Mustafa Kemal Atatürk’ü canlandıracağı haberi yaklaşık bir yıl önce gündeme bomba gibi düşmüştü. Başarılı oyuncudan o günden bu yana ses seda çıkmıyor. Rolüne odaklandığı ve sadece onun için çalıştığı belirtilen İynemli bugünlerde oldukça duygusal.

Lanistar Medya tarafından Disney Plus için çekilecek ve Cumhuriyet’in 100. yıldönümü olan 2023’te yayınlanacak olan Atatürk dizisi için hazırlıklar son hız devam ediyor. Aras Bulut İynemli’nin Atatürk’ü canlandıracağı dizini oyuncu kadrosu yavaş yavaş beliriyor. Atatürk’ün hayatını anlatacak dizinin çekimlerine yaz aylarında başlanması bekleniyor.

Aras Bulut İynemli’nin Atatürk’ü canlandıracağı haberi yaklaşık bir yıl önce gündeme bomba gibi düşmüştü. Ondan sonra İynemli suskunluğa bürünmüştü. Projeyle ilgili hiçbir açıklama yapmayan ve kendimi dünyaya kapatan İynemli’nin tamamen rolüne odaklandığı ve rolün altından başarıyla kalkabilmek için çok yoğun bir çalışma içerisine girdiği belirtiliyor.

Uzun süredir sesi soluğu çıkmayan İynemli’den nihayet kısa süre önce kısa da olsa bir açıklama geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İynemli çok heyecanlı olduğunu belirtti ve şöyle devam etti: “Pek ayrıntı veremiyorum ama bayağı kapandım, çalışıyorum. Layık olmaya ve elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Bütün ekip heyecanlı… Gerçekten konuşurken bile heyecanlanıyorum, gözlerim doluyor. Bu proje teklifi bana ilk geldiğinde büyük bir onur duydum. Ben belli bir kesimi, yıllarını oynayacağım.”

Atatürk dizisi için anlaşılan son isim Esra Bilgiç oldu. Esra Bilgiç’in dizide hangi rolü canlandıracağı henüz açıklanmadı. Kadrosu yavaş yavaş belli olan Atatürk dizisinde Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım karakterini Songül Öden, babası Ali Rıza Efendi’yi ise Mehmet Günsür canlandıracak. Soyadını bizzat Atatürk’ün verdiği Türkiye Eski Büyük Millet Meclisi Başkanı Ali Fethi Okyar’a da Bertan Asllani hayat verecek. Sarp Akkaya da İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin önde gelen liderlerinden Enver Paşa’ya hayat verecek.

Dizide Harry Potter’da Hermoine rolünü canlandıran ünlü oyuncu Emma Watson da rol alacak. Müzikleri Hollywood’un en ünlü filmlerine imza atan Hans Zimmer tarafından yapılacak olan dizi altışar bölümden iki sezon olarak çekilecek.

[ad_2]

Kaynak