Arka Sokaklar dizisi final mi, devam mı? 17. sezon çekilecek mi? Bu sözler kafa karıştırdı!


Sezon final dönemine girerken pek çok dizi için kararlar verilmeye başlandı. Kimi final yaparken kimi diziler de ikinci sezon için yaz arası vermeye hazırlanıyor. Pek çok dizi gibi Arka Sokaklar dizisinin izleyicisi de merakta. Tam 16 sezondur ekranda olan ve Kanal D’nin fenomen yapımı olarak uzun yıllardır yayınlanan Arka Sokaklar’ın, bir sonraki sezonda devam edip etmeyeceği de izleyicisi için cevap bekleyen bir soru.

Pek çok farklı oyuncunun gelip geçtiği bir dizi olarak bazı oyuncuları da ilk günden beri Arka Sokaklar ile özdeşleşmiş isimlerden oluşuyor. Zafer Ergin, Özgür Ozan ve Şevket Çoruh, bu isimler arasında yer almakta. Polis teşkilatının gözü kara polisleri olarak Arka Sokaklar izleyicisi onları çok seviyor.

Fenomen dizi Arka Sokaklar, Cuma akşamları için artık bir klasik olmuş durumda. Her bölümüyle aksiyon ve maceraya doyuran yepyeni hikayeler anlatılıyor, yeni olayların, suçluların peşinde koşuyor kahramanlarımız. 16. sezonu ile de yine iyi bir iş çıkaran ve reytingleriyle de mutlu eden dizinin yeni sezonda da devam edip etmeyeceği merak konusu.

16 sezondur zirvede yer alan diziyi Kanal D’nin de bitirmesine pek ihtimal verilmiyor aslında. Böylesine kemik bir izleyiciyi sahip bir dizi, ekranın en uzun soluklu işlerinden birisi olarak televizyon tarihimize de çoktan geçti…

Yoğun geçen sezonu tamamlamaya hazırlanan Arka Sokaklar dizisi, bu hafta 632. bölümüyle ekrandaydı. Dile kolay bir sayı ancak 3-5 bölümde biten onca iddialı dizinin yanında Arka Sokaklar, adeta televizyon için çok özel bir yapım.

Dizinin vazgeçilmezlerinden Zafer Ergin, Rıza Soylu karakteri ile çok seviliyor. Oyuncunun geçtiğimiz günlerde katıldığı bir davetten çıkarken magazincilere verdiği röportajdaki sözleri, Arka Sokaklar dizisinin 17. sezonu için endişeyi de beraberinde getirdi!

Oyuncu, “16 sene oldu hala heyecanlıyız. Bakalım daha ne kadar gidecek, onu da kimse bilmiyor. Oldukça değişti şartlar, bilmiyorum ne olur. Ama biz aynı hızla devam ediyoruz. Daha bitirmemize de dört bölüm kaldı. Böylece sezonu da bitirmiş olacağız. İnşallah seneye bütün dizilerle hep beraber, aynı şekilde başlarız” açıklamasını yaptı.

Ergin’in bu açıklamasıyla kafalar da karıştı! Henüz kendisinin de final mi, devam mı konusunda net bir bilgisinin olmadığı anlaşılmakta!  Kanalın, bu kadar iyi reytinglere sahip olan bir diziyi bitirmeyeceği  düşünülse de işlerin değişebileceğini Zafer Ergin de sözleriyle aktarıyor…

Reytingleri iyi giden bir dizi olarak, devamı yönündeki tahminler çok yüksek. 4 bölüm sonra sezon finali  yapacağı düşünülen dizinin Eylül ayında yeniden ekrana dönüp dönmeyeceğini ise süreç gösterecek…

dKaynak