Alparslan dizisinde büyük değişim hareketi çok hızlı başladı!


Alparslan dizisi geçen sezonun en başarılı yapımlarından birisi oldu. TRT1 ekranında pazartesi akşamları yayınlanan dizinin 27 bölümlük ilk sezonu heyecanlı geçti. Ancak dizinin sezon finalinde Akça Hatun karakterinin hikayeden ayrıldığının netleşmesi ile birlikte dizinin izleyicileri de çok üzüldü.

4 yıl aradan sonra yeniden ekranlara Alparslan projesi ile dönen Fahriye Evcen, sette kendisine çok uygun bir ortam oluşturulması ve konforlu bir süreç geçirmesine rağmen ikinci sezonda diziye devam etmek istemedi. Tek sezonluk anlaşmasını uzatmayan ve yapımcı Emre Konuk’un ısrarlarının da işe yaramaması sonucunda Fahriye Evcen diziye veda etti.

Akça Hatun karakteri de böylelikle ikinci sezonda olmayacak. Ancak Fahriye Evcen’in boşluğunun doldurulması için de çalışmalar başladı. Yapımcı Emre Konuk hemen yeni bir ünlü kadın oyuncu ile anlaşma yaptı. Bu isim Ezgi Çelik oldu… Emre Konuk, bu durumu sosyal medya hesabından da şu sözlerle duyurdu:

“Ezgi Çelik, İbrahim Yınal’ın karısı #ÖkeHatun rolü ile yeni sezonda Alparslan Dizisinde.”

Emre Konuk’un yaptığı açıklama ile birlikte Alparslan dizisinde ikinci sezon öncesi değişim de başlamış oldu… Ezgi Çelik’in dizideki Öke Hatun karakterinin özellikleri ve nasıl bir performans sergileyeceği de ikinci sezonun merak edilen detaylarından birisi oldu.

Ezgi Çelik, bu sezon Fox TV ekranında yayınlanan Kanunsuz Topraklar isimli dizide Asude karakteri ile yer almıştı.. 2009 yılındaki Asi dizisinde bu yana setlerde görmekte olduğumuz oyuncu, bugüne kadar sergilediği başarılı performanslar ile biliniyor.

Ezgi Çelik dışında diziye katılan bir diğer isim ise Alexandar karakterini canlandıracak olan Bora Cengiz oldu. Ayrıca Umut Karadağ’ın da dizinin hikayesinde yer alacağı ortaya çıktı.Kaynak