Alparslan dizisi için Fahriye Evcen riski gerçek oldu!


Alparslan Büyük Selçuklu dizisi çok başarılı bir sezon geçirdi ve 27. bölümle birlikte de bir dönem daha kapanacak. Uyanış Büyük Selçuklu olarak başlayan proje, bu sezon Alparslan Büyük Selçuklu olarak hem hikaye hem de oyuncu kadrosunun yenilenmesiyle TRT1 ekranında fırtına gibi esti.

Barış Arduç ile Fahriye Evcen işbirliği de dizinin başarısına büyük katkı yaptı ve izleyiciler de Alparslan ile Akça hatun karakterlerini sık sık takdir etmeyi ihmal etmedi. Fahriye Evcen, oğlu Karan’a hamile kalması ve doğum sonrası onun bakımına önem vermesi nedeniyle yaklaşık 4 yıl ara verdiği setlere Alparslan için dönüş yaptı.

Ancak sezon başında da Fahriye Evcen tercihi konuşulurken, uzun süre projede yer alıp almayacağı konusu hep akıllara takılı kalmıştı. Ünlü oyuncu, ikinci sezonda da devam etmesi için kendisine teklif sunan Akli Film’in sahibi Emre Konuk ile anlaşma sağlayamadı.

Oğlunun bakımı konusunu önemseyen ve bu sezon çok konforlu bir sette çalışmasına, yapım ekibi kendisine rahat bir ortam sağlamasına rağmen Fahriye Evcen devam edecek gücü kendisinde bulamadı.

Barış Arduç ile Fahriye Evcen ikilisi de 27. bölümde sezon finali yapılması ile birlikte son bulacak… Peki soru şu, Alparslan dizisindeki kadın başrol değişikliği hikayeyi olumsuz etkileyecek mi?

Birçok dizi hayranı Barış Arduç ile Fahriye Evcen ikilisini sevdi ve dizideki bu güçlü etkileşim de kabul görmüşken, yaşanacak olan ayrılık yeni sezon için de bir sıkıntıyı beraberinde getirdi.

Hem yeni kadın başrolün kim olacağı veya hikayenin bu noktada nasıl sürdürüleceği konusu merakla bekleniyor. Her şartta Fahriye Evcen riskini alan yapımcı Emre Konuk, şimdi zorlu bir süreç içine girmiş oldu.

Yeni kadın başrolün bulunması kadar, Barış Arduç ile uyumunun sağlanması, hikayeye yedirilmesi ve izleyicilerin de bu durumu kabullenmesi gibi zorlu süreçler yapımcıyı bekliyor.Kaynak