Akın Akınözü ve Öykü Karayel’in Kaderimin Oyunu dizisi bu reytinglerle nasıl ikinci sezona yürüyecek?


Star TV ekranında Cuma akşamları yayınlanmakta olan Kaderimin Oyunu dizisinin 17. bölümü geride kaldı… İlk başladığında çok iyi reytingler alan ve hikayesi ile de izleyenleri büyüleyen dizi, Cuma rekabetine takıldı. Birbirinden farklı birçok dizinin yer aldığı Cuma akşamları Kaderimin Oyunu ilk bölümleriyle fark yaratsa da sonra izleyici ilgisi azalmaya başladı.

Gelinen noktada ise diziye olan ilgi en düşük düzeyine indi… 15 Nisan Cuma akşamı yayınlanan 17. bölümün reytinglerine bakıldığı zaman izleyenleri üzen bir tablo görüyoruz. Akın Akınözü’nün tüm dünyaya yayılan hayranları Kaderimin Oyunu dizisine çok ilgi gösteriyor ve muhtemelen yurt dışı satışları da çok yüksek olabilir. Ancak dizinin bu sezonu tamamlasa bile gelecek sezonda da devam etme ihtimalinin azaldığını kabul etmek gerekiyor.

Star TV’nin yapımcı NGM Medya ile yaptığı ikinci sezon anlaşmasının duyurulduğunu herkes biliyor. Bu durum izleyicilere bir güven verdi ama dizinin ani bir final yapmayacağının da bir garantisi yok. Akın Akınözü ile Öykü Karayel ikilisi iyi bir dizi çifti olarak öne çıktı. Meriç Aral ile Sarp Apak da başrolün hakkını veren performanslar ortaya koyuyor.

Kaderimin Oyunu hem hikayesi hem de oyuncuları ile sosyal medyada da etkili bir konumda bulunuyor. Özellikle yabancı dizi hayranları da hikayeye büyük bağlılık sergiliyor. Fakat 17. bölümde elde edilen çok düşük reytingler bu olumlu tabloyu bozuyor.

Tüm kişilerde 10. olabilen dizi 3’lü reytinglere kadar geriledi. AB’de on ikincilik ve ABC1’de ise on üçüncülük elde edildi. AB ve ABC1’de 2’li oranlar geliyor ve bu durumdaki birçok Star TV dizisinin erken final yaptığını da geçmiş tecrübelerde söyleyebiliriz.

Sonuç olarak, izleyici ilgisini hızla kaybeden Kaderimin Oyunu dizisinin bu haliyle ikinci sezonda da devam edebilme ihtimalinin çok azaldığını söylemek gerekiyor.Kaynak