3 ayrılık şoke etti, Barbaroslar dizisi final mi yapacak yoksa devam mı edecek?


TRT1 ekranında izleyicilerle perşembe akşamları buluşan Barbaroslar dizisinin düşük gelmekte olan reytingleri herkesi şaşırtıyor… Dizinin bekleneni verememesi ise sezon başından bu yana konuşuluyor… Engin Altan Düzyatan ve Ulaş Tuna Astepe’nin başrolünde yer aldığı dizinin büyük başarı kazanması ve perşembe akşamının zirvesinde yer alması bekleniyordu. Ancak bu beklentilerin ilk bölümlerden itibaren gerçekçi olmadığı hikaye ile ortaya çıkmıştı.

Barbaroslar dizisinin yine de güçlü bir izleyici kitlesi var ve bu kitle de ikinci sezonda da dizinin devam etmesini bekliyor. TRT1’in de planları arasında diziyi sürdürmek olduğu biliniyor… Barbaroslar dizisinde üst üste yaşanan ayrılıklar nedeniyle izleyicilerin morali de bozuldu..

Önce Pelin Akil’in ayrılacağı ortaya çıktı. Ardından ise başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan’ın da diziye veda edeceğinin ortaya çıkması şoke etkisi yaptı. Ardından ise diziye sonradan katılan ve Meryem karakteri ile başarılı olan Cemre Gümeli’nin de veda edeceği ortaya çıktı.

30. bölümde İsabel karakterini canlandıran Pelin Akil veda edecek.

31. bölümde Oruç reis karakterini canlandıran Engin Altan Düzyatan ayrılacak.

Ardından ise 32. bölümde Meryem olarak izlediğimiz Cemre Gümeli’nin vedasını izleyeceksiniz.

İlk sezonun sonuna doğru yaşanan bu ayrılıkların verdiği önemli bir mesaj da var. TRT1 son dakikada bir değişiklik yapmaz ise Barbaroslar dizisi devam edecek ve ikinci sezon çok daha etkili olacak gibi gözüküyor.

Yaz arasında ekibin eksiklikleri tamamlaması, hikayenin yeniden düzenlenmesi ve yeni karakterler ile Barbaroslar’ın gelecek sezonda istenilen büyük başarıyı yakalaması için bir fırsat var.

İşte bu fırsat iyi değerlendirilir ise Barbaroslar dizisi gelecek sezona damga vurabilecek bir noktaya da gelebilir. Yaz döneminde diziyle ilgili yapılan hazırlıklar ve yeni oyuncularla ilgili gelişmeleri sıklıkla duyarsanız şaşırmayın.Kaynak