2020 yılında vizyona giren ve dikkat çekmeyi başaran 10 yabancı dizi listesini sizlere paylaşıyoruz. Hala ne izlesem diye düşünüyorsan bu liste tam sana göree..

1. Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

Amerika'nın bir dram dizisi olan Little Fires Everywhere, gizemli bir sanatçının Celeste Ngadlı çok satılan bir romanından uyarlanılan ve bekar bir annenin Mia Warren’ın kızı yeni bir eve taşındıkları ve yaşantılarını anlatıyor.

Richardson ailesinin evini kiralayıp kısa süre içinde aile içi kiracıdan daha fazla konu ele alınır.

2. The Outsider

The Outsider

11 yaşında bir çocuk çok kötü bir şekilde katlediliyor ve cesedi bir parka bırakılıyor. Görgü tanıdıklarının ve cesetten alınan parmak izleri Flint City adında bir adamı işaret ediyor. Cinayetin ilk şüphelisi olarak görülen kişiler, Küçükler Ligi koçu, İngilizce öğretmeni, iyi bir eş ve iki kız babası olan Terry Maitland’ın ta kendisi oluyor.

Yapılan soruşturmada bir operasyon düzenleyerek halkın önünde Terry Maitland’ı tutuklar. Terry Maitland kendini ne kadar suçsuz olarak açıklasa da dava aleyhinde ilerlemektedir. Araştırmalar devam ederken ortaya çıkan gerçekler doğrultusunda Tery'nin olay ile ilgili anlattıkları davanın seyrini değiştirmektedir.

3. Defending Jacob

Defending Jacob

WilliamLanday' in çok satılan bir romanı ile uyarlanılan 14 yaşındaki oğlunun cinayetle suçlanması ve ardından dava soruşturması başlar ve savcı Andy Barber’ın öyküsünü takip etmeye başlar.

Ülkenin saygın savcılarından Andy Barber hayatının zorlu davalarından birine çıkıyor. Dava ile ilgili araştırma yapan ve derinlere indikçe oğlu ile ilgili hiç bilinmeyen gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır.

4. Unorthodox

Unorthodox

Kendisine yeni hayat kurma peşinde olan genç bir kadının hikayesini anlatıyor. Görücü usulü ile evliliğe zorlanan genç kadın itiraz edip hayallerinin peşinden koşmaya karar vermiş ve kaçmıştır. Evlilikten ve dini topluluktan kaçmaya çalışan kadın, yeni hayatını Berlin'de kurar fakat geçmişi onun peşini bırakmaz.

5. Upload

Upload

Ölümün yakınlarında olan insanların ölümlerinden sonra seçtikleri sanal dünyaya yüklenecekleri zaman evresi 2033 yılında hayata geçiyor. Brooklyn de doğmuş gizli romantik olan Nora, sanal gerçeklik gözlüğü(Vr) şirketin müşteri hizmetlerinde çalışmakta, gösterişli L.A parti çocuğu olan Nathan'ın sürücüsüz arabada kaza yapılmasıyla beraber Nathan'ın kız arkadaşıyla onu kalıcı birşekilde Nora'nın çalıştığı sanal gerçeklik dünyasına iteler.

6. The Great

The Great

Avusturya'nın kırsal kesiminde yaşayan genç kadın, 17.yüzyılında Rus bir imparatorla evlenir. Ama bu evlilik ile birlikte Rus imparatorluğun ve kendi geleceğin arasında bir seçim yapmak zorunda kalır. Rus imparatoru II. Katerina' nın büyük ilgi çeken hayatına odaklanır. Katerina’nın yükselişiyle beraber aynı zamanda imparator Peder ile de olaylı ilişkisine değinmiştir.

7. I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

1998 basımı olan Yazar Wally Lamb’in adlı romanınından uyarlanılan 20. yüzyılın sonlarına doğru geçen dizi, ikiz kardeşin Dominick ve Thomas Birdsey’nin yaşamlarını zihinsel hastalık ve kişi trajedilerden iyileşmeye doğru giden yolculuğu anlatıyor.

8. Love, Victor

Love, Victor

Yeni kasabaya taşınan Viktor uyum sağlamaya çalışmaktadır. Creekwood lisesinde okumaya başlar, eşcinsel olan viktor hem kasaba hem de okula uyum sağlaması gerekir.Lakin bu durum çok kolay olmayacaktır. Bu süreçte okulda Benji ile tanışır. Genç böylelikle yeni tecrübeler edinir, aşk, cinsellik ve bağımlılık konusunda yeni deneyim yaşamaktadır.

9. Kalifat

Kalifat

Caliphate, karmaşık olan hayatın, iç içe geçen insanların konusunu anlatıyor. Ajan Fatıma İsveç'te terör eylemlerine dair bir ihbar alır ve harekete geçer. Daha fazla bilgi toplamak için elinden gelen herşeyi yapmaktadır. Bu süreçte ajan Fatıma'nın yolu çaresiz bir anne ile kesişmektedir.

10. Normal People

Normal People

SallyRooney'nın çok satılan kitabından uyarlanılan dizi, İrlanda'nın küçük kasabasında yaşayan Marianne ve Connell’in arasındaki karmaşık ilişki anlatıyor. Başrolünde  Daisy Edgar-Jones ve PaulMescal'ın yer alındığı dizinin yönetmen koltuğunda Lenny Abrahamson görev alıyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Disqus Yorumları